Ostrza są najważniejszą częścią młyna i to one odpowiadają za jakość mielenia. Dlatego też wyższe wymagania stawiane są nie tylko samej technologii produkcji młynków do przypraw, ale także zastosowanemu materiałowi.
Ceramiczne młynki
Ceramiczne młynki są jednymi z najbardziej niezawodnych rozwiązań. Ceramika jest higieniczna i nie absorbuje obcych zapachów, co pozwala zachować prawdziwy smak świeżo zmielonych ziół. Tego typu młynki są również doskonałe do mielenia dużych przypraw. Na przykład kryształki soli lub pieprzu. Nie ma też wątpliwości co do trwałości mechanizmu ceramicznego. Możesz być pewien, że przy odpowiedniej pielęgnacji młynek do pieprzu będzie służył Ci przez wiele lat.
Stalowy młynek do przypraw
Młynek ze stopu stali jest wystarczająco mocny, aby z łatwością poradzić sobie z dużymi ilościami zmielonych ziół. Można więc bezpiecznie zmielić kilka porcji przypraw naraz, a następnie ładnie je ułożyć w kompaktowych pojemnikach. W ten sposób zawsze będziesz mieć pod ręką gotową mieszankę. Co więcej, wysokiej jakości stopy stali są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Ostrza nie rdzewieją, nie tępią się ani nie wyginają z upływem czasu.
Materiał obudowy: Z jakiego materiału może być wykonany młynek?
Jakość materiału, z którego wykonano korpus, decyduje o praktyczności produktu i jego wszechstronności. Atrakcyjny młynek do przypraw może być niezawodnym pomocnikiem w kuchni, a także ozdobą stołu, która sprawi, że gościom zakręci się w głowie.
Drewniana obudowa jest dla tych, którzy lubią szlachetny luksus. Szczególnie popularne są młynki bambusowe lub z wytrzymałej gumy. Naturalne materiały doskonale nadają się do każdego wnętrza, a różnorodność kształtów i odcieni pozwala znaleźć dokładnie to, czego szukasz.
Młynki z tworzywa sztucznego są dostępne w wielu nieoczekiwanych kolorach, od ciepłych pasteli po jaskrawe neony. Jeśli w Twojej kuchni brakuje odważnych akcentów, młynek do przypraw w plastikowej obudowie pomoże temu zaradzić. Tworzywo sztuczne nie pochłania zapachów i smaków.